Skocz do zawartości

Pod lupą: Vex


MzDevil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Vex

Vex_Base.jpg

Umiejętności:

 • Umiejętność bierna — Zagłada i Mrok Pasywka: Zagłada i Mrok
  • Zagłada — Vex co jakiś czas zostaje wzmocniona przez Zagładę, przez co jej następna podstawowa umiejętność przerywa doskoki wrogów i przestrasza ich.
  • Mrok — za każdym razem, gdy pobliski wróg wykonuje doskok lub mignięcie, zostaje oznaczony Mrokiem. Następny podstawowy atak Vex przeciwko oznaczonemu wrogowi zdetonuje oznaczenie, zadając dodatkowe obrażenia i przywracając część czasu odnowienia Zagłady.
 • Q — Porywisty Pocisk Q: Porywisty Pocisk
  • Vex wypuszcza do przodu falę, która zadaje magiczne obrażenia wrogom, przez których przeleci. Po chwili fala przyspiesza, ale zmniejsza się jej szerokość. Porywisty Pocisk wysadza Mrok na wszystkich oznaczonych wrogach, których trafi.
 • W — Przestrzeń Osobista W: Przestrzeń Osobista

  • Vex zyskuje tarczę i emituje falę uderzeniową, zadając obrażenia magiczne wrogom wokół niej. Przestrzeń Osobista wysadza Mrok na wszystkich oznaczonych wrogach, których trafi.

 • E — Otulająca Ciemność E: Otulająca Ciemność

  • Cień leci w wybrane miejsce, zwiększając swój rozmiar podczas lotu. Po dotarciu do celu Cień zadaje obrażenia magiczne, spowalnia i oznacza trafionych wrogów Mrokiem.

 • R — Wzbierający Cień R: Wzbierający Cień
  • Cień leci do przodu, oznaczając i zadając obrażenia magiczne pierwszemu trafionemu wrogiemu bohaterowi. Następnie Vex może ponownie użyć tej umiejętności, aby Cień przyciągnął ją do oznaczonego celu, co zada mu dodatkowe obrażenia magiczne.
  • Jeśli oznaczony cel zginie w krótkim czasie od otrzymania obrażeń od Wzbierającego Cienia, Vex przez kilka sekund może użyć tej umiejętności ponownie.

Biografia

W czarnym sercu Wysp Cienia samotna Yordlka brnie przez widmową mgłę, zadowolona ze swojej mrocznej niedoli. Z pomocą bezbrzeżnego marazmu i potężnego cienia Vex chroni się przed radością i entuzjazmem świata zewnętrznego oraz irytujących „normików”, którzy go zamieszkują.

Vex dorastała w Bandle City i nigdy nie mogła znaleźć sobie miejsca. Fantazyjna i barwna kraina Yordlów wywoływała w niej mdłości. Pomimo usilnych starań rodziców nigdy nie zdołała odnaleźć swojego „yordlowego ducha” ani podobnych sobie znajomych i większość czasu spędzała naburmuszona w swoim pokoju.

Tam też znalazła niespodziewanego kompana w postaci własnego cienia. Był czarny (a to jej ulubiony kolor) i nic nie mówił — idealny towarzysz dla przybitej dziewczyny. Nauczyła się bawić z cieniem i odgrywać ponure pantomimy dla własnej rozrywki.

Jednak cień nie miał żadnych szczególnych właściwości i nie potrafił osłonić Vex przed wszechobecną, obrzydliwą wesołością. Los na pewno szykował dla niej coś więcej. Coś mrocznego. Coś smutnego. Coś zupełnie jak ona.

To coś przybyło w formie Harrowing, gęstych chmur Czarnej Mgły, która brnęła przez Bandle City i wzbudzała wśród jego mieszkańców popłoch. Gdy większość Yordlów dzielnie walczyła, by odeprzeć napór Mgły, Vex zainteresował złowieszczy miazmat i zaczęła szukać jego źródła.

Gdy przybyła na Wyspy Cienia, nie mogła uwierzyć własnym oczom. Ujrzała olbrzymie połacie lądu i morza, a wszystko pozbawione było życia i barw. Tutaj wreszcie mogła się dąsać i nie przeszkadzały jej śmiech ani radość innych.

Kolejne dni mijały, a Vex zdała sobie sprawę, że Czarna Mgła wpływała na nią w dziwny sposób. Jej cień nabrał nowej, widmowej osobowości — znacznie żywszej i bardziej ekspresyjnej niż jego właścicielka — a łagodna, yordlowa magia przeistoczyła się w coś znacznie bardziej nikczemnego. Vex w końcu mogła swobodnie szerzyć swoją niedolę.

„Kto stworzył to cudownie okropne miejsce?” — zastanawiała się.

Wkrótce otrzymała odpowiedź na swoje pytanie, gdy Zniszczony Król Viego przybył na Wyspy, by rozprzestrzenić Mgłę do wszystkich zakątków Runeterry. Kiedy Viego spotkał Vex, zdał sobie sprawę, że Yordlka dysponuje rzadką umiejętnością rozsiewania rozpaczy, która sprawiała, że ludzie stawali się bardziej podatni na jego Harrowing. Z kolei Vex znajdowała inspirację w jego wizji świata opanowanego przez Czarną Mgłę. Zostali bliskimi sojusznikami i zaczęli zmieniać świat w zrujnowane pustkowie.

Zanim wizja Viego zdążyła się urzeczywistnić, Vex odkryła jego prawdziwy cel: odzyskanie duszy swojej martwej królowej Isolde i sielankowe życie u boku żony. Wzdrygnęła się z obrzydzenia i poczuła się zdradzona przez człowieka, który zamiast pozbawić świat wszelkiego szczęścia, sam go szukał. Vex zostawiła Viego na pastwę Strażników Światła, a jej marzenia o zrujnowanym świecie legły w gruzach Camavoru. Znów była samotna i z rozczarowaniem obserwowała, jak świat odzyskuje radość i barwy, których tak nie znosiła. Odszukanie długotrwałej melancholii okazało się trudniejsze, niż jej się wydawało.

Wiedziała, że istnieje jedno miejsce, do którego mogła się udać. Tam na pewno znalazłaby upragnioną rozpacz. Złożyła wizytę swoim rodzicom w Bandle City, by pokazać im, kim się stała, i rozkoszować się ich dezaprobatą.

Młoda Yordlka obserwowała oniemiałych i oszołomionych rodziców. Ich twarze, najpierw pełne szoku i niedowierzania, w końcu zaczęły wyrażać ostrożną akceptację.

— Kochanie. Nie rozumiemy… tego — rzekła matka, wskazując ruchem palca na całą sylwetkę Vex.

— Ale kochamy cię bezwarunkowo — dokończył ojciec. — Jeśli jesteś szczęśliwa, to my cieszymy się twoim szczęściem.

Vex przewróciła oczami i głośno westchnęła w irytacji.

— Jesteście najgorsi — jęknęła.

Wyczłapała z salonu rodziców, by czym prędzej wrócić na Wyspy Cienia, gdzie mogła w spokoju się dąsać.

 

Skin:

Vex Zwiastunka Brzasku

Dawnbringer_Vex.jpg

 

Co sądzisz o nowej bohaterce?

Wypowiedz się pod postem :-D

Sygnatura.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
 • Dodaj nową pozycję...