Skocz do zawartości

TEMAT ZAMKNIETY Zagadka Tygodnia #89


Bozydar

Rekomendowane odpowiedzi

ZT.png.a5046451e99510dffffcd3a47d8f823c.png

Informacja dotycząca zagadki:

Winda może pomieścić nie więcej, niż 6 osób dorosłych lub nie więcej niż 9 dzieci.

Pytanie podsumowujące:
Jaka jest maksymalna liczba dzieci, które mogą dostać się do windy z 2 osobami dorosłymi?

 

@ Kobieta @ Użytkownik @ Urlopowicz

@ Admin [OM] @ Admin [5vs5] @ Admin [COBBLE] @ Admin Discord @ MultiAdmin @ Opiekun [OM] @ Opiekun [5VS5] @ UBTeam @ Redaktor @ Redaktor Naczelny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. Jeśli założymy że ograniczenia są nałożone ze względu na masę możemy założyć, że 6 osób dorosłych lub 9 dzieci po zaokrągleniu w górę będą równali się Masy maksymalnego obciążenia windy - na potrzeby tej zagadki oznaczmy to jako "Mmow" oraz załóżmy że różnica między masą 6 osób dorosłych lub 9 dzieci a Mmow jest minimalna i można ją zajechać. Po przyjęciu wszystkich założeń wiemy że 2 dorosłych zajmie 1/3 Mmow. To oznacza że zostało jeszcze 2/3 wolnej masy, którą wypełniamy dziećmi. Według bardzo skomplikowanej matematyki wynika, że 6 dzieciaków zmieści się wraz z 2 dorosłych.
  2. Jeśli założymy że ograniczenia są nałożone ze względu na powierzchnie ograniczoną można założyć inny scenariusz. W tym scenariuszu przyjmujemy że maksymalna powierzchnia użytkowa windy (Oznaczmy to dla ułatwienia literą - "S") będzie się równała 6 dorosłym lub 9 dzieci po zaokrągleniu obu tych wartości w górę. Załóżmy, że wartość zaokrąglona jest pomijalna. Wtedy również zmieści się 2 dorosłych i 6 dzieci na S. Ale można założyć że każdy z dorosłych jest wstanie nieść na swoich barkach po jednym dziecku (jest to teoretycznie możliwe) oraz wysokość kabiny windy jest wystarczająca do takiego manewru. Wtedy odpowiedź można podciągnąć pod 2 dorosłych i aż 8 dzieci.

Wydaje mi się, że nie ma więcej teoretycznie prawdopodobnych możliwości. 

  • Wow! 2

unknown.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...